noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je pondelok, 26. február 2024.    Meniny oslavuje Viktor,  zajtra Alexander.

jesenAké je to len bláznivo rýchle! Všetko. Všetko okolo nás, načo sa len pozrieme. Ročné obdobie si robí s nami, čo chce. Nepýta sa nás, či už môže prísť. Nepýta sa nás, či sme na ňu pripravení.

Nie, nemilosrdne príde a zavalí nás studeným vetrom alebo pichľavým slnkom. Áno, aj taká je jeseň v našich končinách. A my? Milujeme to? Sme ochotní otvoriť naše pocity pre toto ročné obdobie? Sme pripravení držať v ruke horúcu šálku a pozerať sa na farebné lesy, v ktorých sa ukrýva niečo tajomné, čo nás volá, aby sme prišli?

 

Zababušení v deke až po uši si vychutnávame teplo a zapnutý autumn playlist nás utvrdzuje v tom, že jeseň je krásna.

 

Niektorí ľudia ohŕňajú nosom, že ich sa to netýka. Je im jedno, aké je ročné obdobie. Majú predsa dôležitejšie veci na starosti. Možno práca alebo honba za úspechom. Vnímame svet okolo nás? Vnímame ľudí, ktorí denno-denne okolo nás prechádzajú. Niektorí sa pozdravia, možno prihovoria. A čo my? Sme vďační pre tú chvíľu? Alebo len predstierame, že je nám fajn. Pritom opak je pravdou. Aký život vlastne chceme žiť?

 

Tak prosím pozri sa na svet okolo seba. Nielen na to zlé, lebo vždy sa niečo zlé tam nájde. Pozri sa pred seba. Jeseň. Už je tu a chce sa s nami privítať. Tak jej to dovoľme. Otvorme jej náruč a vychutnajme si ju s ponožkami a svetrom a dekou a čajom. Pre túto chvíľu sa aspoň trošičku usmej.

 

A vykašli sa na týpkov, ktorí vedia len lámať srdcia a nevedia, čo je láska. Pretože to zapríčinila jesenná vôňa zatuchnutého dreva. Ich ničomné srdcia sa ešte nestihli spamätať. Počkaj na ten správny čas. Toto nie sú hry. Toto je realita. Ako sa máš zachovať, keď sa na teba len pozerá?  Sú takí tupí alebo to s tebou len hrajú? Arizona Zervas v ušiach, ale zmysel to nedáva.  Prázdne slová, ktoré ťa ubíjajú. Ale TY sa usmievaš.

 

Nechcem dramatizovať, ale jeseň vie byť poriadne chladná. Pozri, už sa rozvidnieva. Vidím nový deň. Nový začiatok. Slnečné lúče, ktoré ťa hladia po pokožke a ty si uvedomuješ pravú hodnotu seba ako človeka. Jeseň, chcem ťa!

 

 

S láskou,

 

anonym

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa tento rok na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...