noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je pondelok, 22. apríl 2024.    Meniny oslavuje Slavomír,  zajtra Vojtech.

 

22050398_1872345539449419_718830286_oDňa 20. septembra 2017 sa študenti 2.C a 3.E triedy vydali na spoločnú cestu do dediny Pribeník, ktorá sa nachádza pri hraniciach s Maďarskom, resp. pri Čiernej nad Tisou, kde nás mali čakať rôzne vystúpenia a prezentácie stredných škôl. Ak vás nadchol tento úvod, tak zrejme budete pokračovať aj ďalej, ak nie, tak pokračujte ďalej, možno zmeníte názor.

 

Všetko sa začalo na železničnej stanici, kde nás o ôsmej hodine mal čakať mimoriadny rýchlik zo Spišskej Novej Vsi, ktorý nás mal odviezť na výletné miesto – Pribeník. Po viac ako dvadsaťminútovom meškaní vlak dorazil do Košíc a všetci sme mohli pokojne nastúpiť do preplneného starého vlaku (koniec koncov to ale nebolo nič strašné).

 

Po príchode na miesto určenia, kde boli všetky stánky, pódium a bufety sme sa všetci vydali vlastným smerom. (mali sme na to 4 hodiny). Ten, kto bol hladný, ten sa išiel najesť do bufetov, ten, komu chýbala kultúrna chvíľka, šiel k pódiu a ten, komu bolo smutno za zvieratami, ten šiel ku koňom. Ja som sa najedol nie vo forme bufetov, ale zistil som, že školy, ktoré sa špecializujú na gastronómiu, budúcich kuchárov, majú vo svojich stánkoch rôzne koláče, jednohubky či žemle, čo som samozrejme využil a nenápadne som chodil okolo asi každú polhodinu… Snáď si to nevšimli.

 

V areáli, kde sa to všetko nachádzalo, bol aj kaštieľ, konkrétne kaštieľ Majláthovcov. Údajne je najväčším, a zároveň najzachovalejším kláštorným komplexom Horného Medzibodrožia. V roku 1807 bola pri kaštieli postavená rímskokatolícka kaplnka. V súčasnosti je zrekonštruovaná budova kaštieľa sídlom Strednej odbornej školy. Za kaštieľom sa nachádzal menší park, v ktorom sa nachádzala fontána.

 

Program na pódiu bol pestrý, vystupovali tam študenti stredných umeleckých a odborných škôl, ale aj hendikepovaní, pre ktorých bolo toto podujatie zorganizované. Mosty bez bariér je myšlienka, ktorá by mala vybudovať most medzi zdravými ľuďmi a práve tými hendikepovanými, aby sa rešpektovali a spoznali. Na základe toho je tento projekt už niekoľkoročnou tradíciou.

 

Nikolas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa tento rok na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...