noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je pondelok, 22. apríl 2024.    Meniny oslavuje Slavomír,  zajtra Vojtech.

Im1V pondelok 18. novembra 2019 v našich prváckych stredoškolských životoch nastal jeden z významnejších dní na tejto škole, a to imatrikulácia.

ImRáno nás čakala tá oficiálnejšia časť. Na začiatok predstúpil na pódium pán riaditeľ Ing. Peter Országh a povedal pár úvodných  slov. Slovo prebrali moderátori imatrikulácie a po nich nasledovala jedna z častí kultúrneho programu. Žiačka našej školy sa predstavila  hrou na husliach a zapojila do toho aj spev  ľudových piesní. Každá trieda  sa predstavila so svojou básničkou alebo príhovorom v jedálni pred celým učiteľským zborom v peknom spoločenskom oblečení v celej zostave na čele s triednou učiteľkou. Najprv sa predstavila s básničkou naša trieda ,1.A, s triednou učiteľkou Annou Gaľovou,  ktorej sme na záver nášho príhovoru podarovali kvety ako každá trieda. Po nás sa predstavila trieda 1.B so svojím príhovorom a s triednou učiteľkou Veronikou Polomskou .S predstavovaním neotáľala ani duálna trieda 1.C na čele s triednou učiteľkou Anabelou Grešovou a so svojím príhovorom. Plynule pokračovala bilingválna trieda 1.D so zastupujúcou triednou učiteľkou Idikó Kompérovou a s príhovorom spojeným s básničkou. Predstavovanie prváckych tried zakončila tiež bilingválna trieda 1.E s triednou učiteľkou Jozefínou Fričovou a  milou básničkou. Záver oficiálneho programu zakončil hip-hopový tanec a my prváci sme po tejto imatrikulácií absolvovali aj spoznávacie aktivity.

Im2Všetci sme sa však viac tešili na druhú poobednú časť imatrikulácie v Tabačke, kde sme mali podľa tohtoročnej témy prísť oblečení a ladení do čierno-biela. Naše triedy sme našli na jednotlivých úsekoch pri stoličkách, kde sme s napätím čakali, čo sa bude diať. Tretiaci, ktorí tento večerný program pripravovali, osobitne každému podľa triedy zavesili vtipné označenie s našimi menami alebo bez. Predstavili sa nám moderátori a postupne uvádzali jednotlivé triedy podľa poradia, kde každá mala splniť jednotlivé zadania a požiadavky. Nasledovala prísaha prváckych tried a oceňovanie. No a na čo sme sa tešili my prváci najviac, bola večerná diskotéka, ktorú sme si všetci dosýta užili.

Viky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa tento rok na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...