noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je pondelok, 26. február 2024.    Meniny oslavuje Viktor,  zajtra Alexander.

20170722_095047V dňoch  22.- 28.júla 2017 sa v Berlíne uskutočnili majstrovstvá sveta v písaní na PC. Na tejto súťaži sa zúčastnilo 488 súťažiacich z celého sveta.

 

Aj naša škola tu mala zastúpenie. Do tejto súťaže sa kvalifikovali svojimi výbornými výkonmi naši majstri Slovenska, Miriama Šoltésová z 5.E triedyRichard Koronczi z 3.B triedy.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po úvodnej registrácii a tréningu začalo v nedeľu samotné súťaženie. Z napätých tvárí súťažiacich bolo možné pozorovať absolútne sústredenie.  Súťažiaci súťažili v rôznych disciplínach, Miriama Šoltésová v disciplíne Úprava textu na PC , Richard Koronczi v disciplíne Odpis textu na rýchlosť.

 

Naši reprezentanti nesklamali a v silnej konkurencii skončili v prvej tretine 20428128_10154856350518549_946274241_nštartovej listiny. Miriama Šoltésová skončila vo svojej disciplíne na peknom 12.mieste (z 37 súťažiacich) a Richard Koronczi na peknom 17.mieste (z 53 súťažiacich).

 

20170723_123939Po súťažnom dni nastal čas aj na spoznávanie a oddych, počas ktorých sa mohli súťažiaci zúčastniť na exkurziách po Berlíne a Postupime alebo individuálne spoznávať hlavné mesto Nemecka. Po vyhlásení výsledkov nastal čas na neformálnu rozlúčku na záverečnom bankete v malebnom prostredí Haus Zenner  v Treptow parku.

 

Vďaka patrí našim študentom za vzornú reprezentáciu našej školy, ako aj celého Slovenska, všetkým vyučujúcim, ktorí našich študentov pripravovali a pripravujú, hlavne Ing.Valentíkovej, ktorá mala na starosti aj organizáciu cesty a v neposlednom rade vedeniu školy, ktorému sa podarilo po finančnej stránke zabezpečiť našim študentom účasť na tejto medzinárodnej súťaži.

 

Nasledujúce majstrovstvá sveta  sa budú konať o dva roky na Sardínii. Verím, že aj tam bude mať naša škola svojich reprezentantov.

 

Jaroslav Lipták

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa tento rok na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...