Školské noviny mali tú česť nasledovať našu skupinu na dobrodružnej ceste do dvoch nádherných európskych metropol. ˇŽiaci prvého až štvrtého ročníka Obchodnej akadémie boli od 28.4. do 3.5.2024 toho súčasťou. Naša prvá zastávka bola Amsterdam, kde sme sa pohrávali s históriou a kultúrou tohto fascinujúceho mesta. Prechádzka centrom Amsterdamu nás okúzlila svojimi kanálmi a historickými budovami, čo nám poskytlo nezabudnuteľný pohľad na jeho krásu. Náš dobrodružný duch nás zaviedol aj za hranice Amsterdamu.

 

Cestovali sme trajektom do Hastingsu, kde sme preskúmali pirátsku jaskyňu a užívali si živé centrum mesta. Následne sme pokračovali do Brightonu, kde sme sa ponořili do jeho živej atmosféry a krásnych pláží. Ďalší vrchol našej cesty bol výlet do Salisbury, kde sme obdivovali najvyššiu katedrálu v Anglicku a neskôr sme mohli obdivovať majestát UNESCO pamiatky – Stonehenge. Táto starobylá štruktúra nás uchvátila svojou tajomnou atmosférou a históriou. Na konci dňa sme navštívili mestečko Bath so svojimi starorímskymi kúpeľmi.

Napokon sme strávili celý deň objavovaním Londýna. Plavba loďou po Temži nám poskytla úžasný pohľad na mestskú panorámu a historické pamiatky ako Tower Bridge a Parlament. Prechádzka po uliciach Londýna nás zaviedla k ikonickým miestam, ako sú Buckinghamský palác, Trafalgar Square a Piccadilly Circus.

Tento nezabudnuteľný výlet nám otvoril oči pre bohatú históriu, kultúru a krásy Európy. Máme šťastie, že sme mohli zdieľať túto skvelú skúsenosť a tešíme sa na ďalšie dobrodružstvá v budúcnosti. Za tieto nezabudnuteľne zážitky by som sa chcela poďakovať organizátorom tohto výletu, p.p Liptákovi, p.p. Marčokovej a p.p. Demskej.

Ester