noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je utorok, 15. jún 2021.    Meniny oslavuje Vít,  zajtra Bianka, Blanka.

image2Dňa 19 a 20. 2.2020 sa žiačky 3.A zúčastnili na veľtrhu cvičných firiem v Ostrave pod záštitou pána riaditeľa a pani profesorky Ladíkovej.

Žiačky spolu s pani profesorkou vyrazili o 8:45 zo stanice a cestou si pripravovali texty na prezentáciu. O 13:20 ich privítali v Ostrave žiaci tamojšej školy a spolu sa presunuli na internát, kde mali aj obed. Po obede sa presunuli na výstavisko a začali dotvárať stánok, kde každý priložil ruku k dielu. Keď bol stánok hotový, dievčatá sa vybrali do mesta a videli rôzne pamiatky ako Masarykovo námestie či Evangelický Kristuv kostel. Navštívili aj nákupné centrum Karolína, dali si tam večeru a kúpili  potreby do stánku, ktoré sa minuli.  Žiačky sa večer vrátili na internát a  prebrali posledné detaily.

Ráno si dali raňajky, obliekli sa a išli na výstavisko.  Dokončili stánok a začala súťaž. Stánok po celý deň navštevovali porotcovia, fotografi, ale aj návštevníci rôznych vekových skupín. Ako prvú disciplínu absolvovali Elevator pitch alebo predaj za 90 sekúnd a hneď po tom nasledovala prezentácia v slovenskom a zároveň anglickom jazyku. Keď nastal čas obeda, presunuli sa do neďalekej reštaurácie a po obede si vypočuli vyhodnotenie. Hoci dievčatá nezískali žiadne ocenenie, bola to pre nich veľká skúsenosť z ich prvého veľtrhu.

Po veľtrhu sa naše žiačky presunuli na železničnúú stanicu a počkali na vlak. Do Košíc dorazili pred 23:00 a rozlúčili sa.

 

Žiačky: Natália Šándorová, Hana Pučanová, Dominika Janočková, Katarína Ivánová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Košice
15. júna 2021, 11:36
jasno
jasno
22°C
pocitová teplota: 24°C
tlak vzduchu: 1020 mb
vlhkosť vzduchu: 42%
rýchlosť vetra: 6 m/s S
UV-Index: 8
Východ Slnka: 4:31
Západ Slnka: 20:40
 
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...