noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je pondelok, 26. február 2024.    Meniny oslavuje Viktor,  zajtra Alexander.

V prvom rade by som sa rada predstavila. Volám sa Vanesa Bérešová, som z 3.C triedy a zúčastnila som sa na zahraničnej sťaží v Barcelone aj s ostatnými spolužiakmi z 3. ročníka. V takomto veľkomeste, ako Barcelona je, sme spolu strávili 3 týždne.

Dôvodom, prečo sme sa zúčastnili na tejto stáži v Barcelone, bolo, aby sme si zlepšili naše jazykové a pracovné skúsenosti. Zistili sme, aké je to komunikovať z ľuďmi v anglickom jazyku v inej krajine, pričom oni sami tiež nevedeli až tak dobre komunikovať po anglicky. Nejakým spôsobom sme sa nakoniec dorozumeli. Taktiež sme získali nejaké nové pracovné skúsenosti, keďže každý z nás pracoval v rôznych firmách alebo hoteloch. Väčšina z nás pracovala vo firmách, kde sme prevažne vykladali tovar, spracúvali faktúry, kontrolovali cenovú ponuku tovaru, balili tovar na zásielku pre odberateľov a podobne. Niektorí pracovali v hoteloch na recepcii, kde takisto pomáhali s check-inom, check-outom, ubytúvaním ľudí a pod.

Veľmi sa nám na pobyte páčilo samotné  mesto. Mentalita ľudí je tam úplne iná ako tu na Slovensku a aj to, ako je zorganizovaná doprava. Páčili sa nám pamiatky, rôzne parky, námestia, výhľady na celú Barcelonu, jej prírodu atď. Nepáčil sa nám počet bezdomovcov na uliciach.

Vo svojom voľnom čase sme toho videli naozaj veľa. Napríklad z pamiatok sme videli baziliku Sagradu de Familia, ktorá ešte nie je dostavaná. Tie vzory, ktoré tam ale boli, boli veľmi zaujímavé – bolo tam spojenie naozaj všetkého (príroda, kultúra, viera, krása…). Boli sme aj v múzeu Picassa, kde sme videli jeho kresby spojené s jeho životom, v paláci Palau Güel, sme videli pamätník Alco de Triunfo a aj výhľad na celú Barcelonu. Boli sme aj v kláštore Monserrat v horách mimo Barcelony. Cestovali sme tam hodinu vlakom, ale hore sme sa vyviezli lanovkou. Mali sme pekny výhľad na krasy Španielska. Boli sme aj na hlavnom námestí La Rambla, kde sa nachádza najväčšie trhovisko Mercado de La Boqueria, videli sme pamätník Krištofa Kolomba, ktorý je na začiatku Námestia La Rambla a boli sme aj na pláži Plaza de Barceloneta. More bolo naozaj studené, ale kto mal odvahu, tak si mohol ísť zaplávať.

Na tomto výlete si každý z nás našiel to svoje. Celkový pobyt by som zhodnotila ako dobrý. Každý má svoje zážitky a nové získané skúsenosti, či už jazykové alebo pracovné. Strávený čas z takého veľkomesta v inej krajine je naozaj veľkým zážitkom. Španielsko je naozaj veľmi pekná krajina, samozrejme aj samotná Barcelona. Odporúčam Vám túto krajinu niekedy v živote navštíviť a pozrieť sa na ich kultúru a mať vlastne zážitky a nové skúsenosti zo zahraničia.

Na záver by som sa chcela poďakovať pp Opršalovej a pp Lukáčovi, ktorí nám umožnili absolvovať túto prax v Barcelone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa tento rok na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...