noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je piatok, 16. november 2018.    Meniny oslavuje Agnesa,  zajtra Klaudia.

Deň narcisov

narcisDeň narcisov nemá nič spoločné s narcizmom (sebaláskou) je to verejno-prospešná akcia, ktorá sa koná každý rok (tento rok to už je 21. ročník) v každom meste na Slovensku. Tento rok to bude presne 7. apríla, kedy si každý prispievajúci pripne žltý symbol spolupatričnosti na svoj odev, čím poukáže na empatiu, ktorú prechováva k ľuďom s rakovinou.

V Starom meste sa koná zbierka, do ktorej môžete prispieť aj vy. Naša škola je spoluorganizátorom tejto charitatívnej akcie. Vybraní študenti sa vydajú do ulíc s plnou krabicou narcisov, aby pomohli rozšíriť kapitál financií, ktoré sa použijú na materiálne pomôcky a pomoc rodinám onkologických pacientoch. Nemusíte prispieť veľkou sumou, stačí len pár desiatok centov. Predstavte si, keby každý občan dal čo i len 50 centov, tak by sa vyzbierali takmer 3 milióny eur. Ak náhodou (to sa vám nestane) nenatrafíte na dobrovoľníkov s krabičkami, tak nezúfajte. Na oficiálnej stránke nájdete číslo účtu, na ktorý môžete posielať peniaze, takisto môžete pomôcť aj zaslaním SMS. Ak nechcete prispieť peňažnou sumou, poteší aj milé slovo.

Zapamätajte si, v tento deň je narcis každý, komu nie je ľahostajný osud a trápenie ľudí postihnutým chorobou. Tak buďme aspoň sčasti nápomocní!

 

Oficiálna stránka organizácie: J www.dennarcisov.sk J

 

Nikolas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Košice
16. novembra 2018, 13:01
jasno
jasno
8°C
pocitová teplota: 3°C
tlak vzduchu: 1030 mb
vlhkosť vzduchu: 61%
rýchlosť vetra: 6 m/s S
UV-Index: 2
Východ Slnka: 6:45
Západ Slnka: 15:54
 
Ankety

Ktoré maturitné tablo sa Vám páči tento rok najviac?

View Results

Loading ... Loading ...