noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je nedeľa, 18. marec 2018.    Meniny oslavuje Eduard,  zajtra Jozef.

Dňa 13. decembra 2016, sa na našej Obchodnej akadémii uskutočnilo školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Pod odborným vedením profesorky Benkovej Šimonovej a profesora Lukáča sa na v poradí 26. ročníku zúčastnilo 9 žiakov.

V kategórii 2A, ktorá bola venovaná žiakom, ktorí sa učia francúzsky jazyk 1 až 2 roky, súperili o víťazstvo dve súťažiace. Prvenstvo v tejto kategórii získala Laura Gazdagová z II.B pred Evou Slopovskou z tej istej triedy. Kategória 2B, ktorá patrila žiakom tretích a štvrtých ročníkov, prilákala siedmich súťažiacich.  Prvenstvo získala Nikola Rzepielová zo IV.E. Druhé a tretie miesto obsadili Nicol Vojčíková a Emma Pčolová (obe zo IV.E). Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme.

 

Kategória 2A

  1. miesto: Laura Gazdagová II.B
  2. miesto: Eva Slopovská II.B

 

Kategória 2B

1.miesto: Nikola Rzepielová              IV.E

2.miesto: Nicol Vojčíková                 IV.E

3.miesto: Emma Pčolová                   IV.E

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Košice
18. marca 2018, 14:28
sneženie
sneženie
-6°C
pocitová teplota: -21°C
tlak vzduchu: 1010 mb
vlhkosť vzduchu: 68%
rýchlosť vetra: 13 m/s S
UV-Index: 1
Východ Slnka: 5:42
Západ Slnka: 17:44
 
Ankety

Ktorý slovenský olympionik je absolventom našej školy?

View Results

Loading ... Loading ...