noviny.OAKE.sk
Noviny Obchodnej akadémie, Watsonova 61, Košice
Dnes je piatok, 22. január 2021.    Meniny oslavuje Zora,  zajtra Miloš.

bZačalo to prvým príchodom do materskej škôlky. Odlúčenia sa od rodičov a začiatkom budovania našej budúcnosti. Po rokoch strávených na základnej škole muselo prísť rozhodnutie. Čo bude ďalej? Výber správnej strednej školy. Pociťovali sme tie isté pocity ako pri nástupe do škôlky. Noví priatelia, učitelia a nový začiatok nášho „školského“ života.

Našim cieľom je zmaturovať. Sme 1.B trieda v, ktorej nikdy nepanuje zlá nálada. Na začiatku nás bolo 26 žiakov, 7 chlapcov a 19 dievčat. Neskôr sa k nám pridal ďalší chlapec, ktorého sme si rýchlo obľúbili. V našej triede máme veľa športovcov, ako napríklad Mišo, Paťo, Dagmar, Veronika a Lea. No Gabo si radšej futbal pozrie v telke. Máme vášnivých spáčov Sofiu a Sama ,ktorý svoju záľubu v spaní často vykonáva aj v škole. Najlákavejšou záľubou, akú má Nika, Braňo a Laura, je pečenie a varenie. Umeleckými dušami našej triedy sú klaviristi Lenka, Adam, Kaja a gitaristka Sandra. Katka, Laura a Jakub si radšej sadnú ku stolu a svoju záľubu premietnu do úžasného obrázka. Písanie príbehov je záľubou Mišky. V triede máme skautku Eriku, motorkárku Sofiu, folkloristku Andreu a blonďavú tanečníčku hip – hopu Peťu. Vášnivými cestovateľmi sú Paťo, Tami a Danka. Šťastie našej triede dodáva stále vysmiata Stela. Naša trieda by nebola taká, aká je bez našej triednej pani profesorky Elenky Kravcovej, ktorá sa snaží naučiť všetko, čo vie a chce nás viesť tým správnym smerom.

Každý sme v niečom dobrý a v niečom zlý. No my sa snažíme v sebe vidieť len to dobré, pretože: „ak človeka súdiš, tak nemáš čas ho milovať.“

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Počasie
Košice
22. januára 2021, 11:42
zamračené
zamračené
3°C
pocitová teplota: 4°C
tlak vzduchu: 1010 mb
vlhkosť vzduchu: 93%
rýchlosť vetra: 0 m/s S
UV-Index: 0
Východ Slnka: 7:16
Západ Slnka: 16:17
 
Ankety

Ktorá prvácka trieda sa na imatrikulácii predstavila najlepšie?

View Results

Loading ... Loading ...